Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Buty dla psa Trixie Comfort Buty dla psa Trixie Comfort
Producent: Trixie
Cena: 25,00 zł
zobacz więcej

Osłony, bandaże i opatrunki dla psa lub kota

Zabiegi, operacje czy urazy to trauma dla większości zwierzaków, ale też i dla ich opiekunów. Gdy patrzymy, jak nasz pupil cierpi, rekonwalescencja się przedłuża, a my nie możemy mu pomóc, cierpimy razem z nim… Są jednak sposoby, dzięki którym możemy nieco ulżyć naszemu zwierzakowi i przyspieszyć jego powrót do zdrowia. Jeśli największym problemem jest wylizywanie ran czy wygryzanie szwów, koniecznie musisz je zabezpieczyć! Rozdrapywanie czy ciągłe lizanie gojących się ran nie tylko przedłuży proces gojenia się, ale może także doprowadzić do zakażenia i innych powikłań. Dlatego nie bagatelizujmy zainteresowania psów i kotów szwami i zapewnijmy pełen komfort i bezpieczeństwo.

Wykonanie opatrunku dla psa lub kota wymaga przedsięwzięcia nieco innych środków niż są konieczne, by opatrzyć ranę u człowieka, a sierść dodatkowo utrudnia nam to zadanie. Dlatego nie stosuj półśrodków i wybieraj artykuły higieniczne stworzone z myślą o naszych zwierzakach. Pomocny będzie między innymi samoprzylepny bandaż, którym z łatwością opatrzymy ranę psa lub kota, stosując się do zaleceń lekarza weterynarza. Bandaż jest miły w dotyku, nie strzępi się, jest „samoprzylepny” – a więc nie wymaga zawiązywania ani stosowania klamerek, dzięki elastycznym włóknom dopasowuje się do kształtu bandażowanej powierzchni. Pamiętaj tylko, by nie zakładać bandaża zbyt ciasno – kontroluj, czy w jego sąsiedztwie nie pojawia się obrzęk

Pamiętajmy, że nasze zwierzaki nie powstrzymają się przed lizaniem, drapaniem czy ocieraniem o chropowate powierzchnie, a próba pozbycia się założonego przez nas misternie opatrunku może stać się ich głównym zajęciem. Ciekawym rozwiązaniem jest bandaż „No chew” gorzki w smaku. Wystarczy kilka prób zdjęcia go zębami, by nasz zwierzak zrezygnował z dobierania się do opatrunku. Substancja, która nadaje gorzki posmak, jest oczywiście całkowicie bezpieczna dla psów i kotów.

Oprócz bandaży dostępne są osłony i opatrunki na poszczególne części ciała: przednie i tylne łapy, barki, łopatki, szyję, korpus czy biodra. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów łatwo dobierzesz odpowiednią dla swojego zwierzaka wielkość.  Większość osłon wiązana jest na troczki, co tobie ułatwi ich zakładanie, zdejmowanie i dopasowanie do sylwetki zwierzęcia, a jednocześnie uniemożliwi zwierzakowi ich zdjęcie.

Stwórz swojemu pupilowi najlepsze warunki, dzięki którym szybko wróci do doskonałej formy i beztroskich zabaw!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl