Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Co trzeba wiedzieć o ubrankach pooperacyjnych dla zwierząt?

0
Co trzeba wiedzieć o ubrankach pooperacyjnych dla zwierząt?

Zwierzęta będące po różnego rodzaju zabiegach medycznych potrzebują szczególnej ochrony. Rana pooperacyjna, szwy czy skóra pokryta maścią to miejsca, które zwierzak może próbować lizać. Jest to niewskazane, ponieważ może prowadzić do rozerwania szwów, infekcji, komplikacji pozabiegowych, a także wydłużyć czas gojenia. W celu ochrony tych miejsc, w zależności od ich lokalizacji, stosuje się ubranka pooperacyjne, osłonę szyi, osłonę barków, osłonę biodra i uda, różnego rodzaju osłony łap i buty z softshellu. 

Jaką funkcję pełnią ubranka pooperacyjne?

Ubranka pooperacyjne wykonane są z materiału (bawełna 100%). Do wyboru mamy zapinane na suwak lub sznurowane na grzbiecie. Ubranek pooperacyjnych używa się w celu osłony ran brzusznych po sterylizacji, operacji usunięcia ropomacicza czy guza gruczołu mlekowego, a także różnego rodzaju zmian i urazów zlokalizowanych na bokach zwierzęcia. Ubranka pooperacyjne służą także do ochrony skóry w trakcie leczenia dermatologicznego. Zabezpieczają przed wylizywaniem leków, wygryzaniem szwów oraz rozdrapywaniem i zabrudzeniem rany.

Alternatywą dla ubranek pooperacyjnych są różnego rodzaju miękkie kołnierze. Mogą one być pompowane, wypchane syntetyczną watą, piankowe lub uszyte z tkaniny usztywnionej fiszbinami. Ubranko jest jednak najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, dlatego warto je wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

W przypadku urazów okolic łap stosuje się osłonę biodra i uda, osłonę łapy i barku, osłonę przedramienia i podudzia lub buty z softshellu. Chronią one ranę przed zabrudzeniami oraz uniemożliwiają zwierzęciu zdjęcie opatrunku z łapy.

Jak dobrze wybrać ubranko pooperacyjne?

Najważniejszą kwestią przy zakupie ubranka jest dobranie prawidłowego rozmiaru. Nie może ono być zbyt małe, żeby nie uciskać zwierzaka. Rozmiar ubranka dobiera się na podstawie odległości pomiędzy środkiem przedniej i środkiem tylnej łapy. Jeśli mamy wątpliwości, jaka wielkość będzie odpowiednia, wybierzmy większe. Wtedy ubranko lekko się pomarszczy, ale nadal będzie spełniać swoją funkcję. Kolejnym ważnym kryterium przy zakupie ubranka pooperacyjnego jest materiał, z którego je wykonano. Tkanina powinna być hipoalergiczna i przewiewna, by umożliwiać swobodny dostęp powietrza do rany.

Jeśli chodzi o osłony łap i buty z softshellu, to głównym kryterium wyboru powinno być miejsce, które chcemy ochronić. Wielkość osłony dobieramy w różny sposób, w zależności od jej rodzaju, na podstawie tabeli rozmiarów zamieszczonej w opisie produktu. Z kolei wielkość buta z softshellu – na podstawie średnicy odcisku łapy. Jeśli but ma być założony na gruby opatrunek, zmierzmy łapę razem z opatrunkiem lub, gdy to niemożliwe (bo np. pies jest jeszcze przed planowanym zabiegiem), wybierzmy rozmiar większy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl