Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Blog

Kiedy warto stosować buty ochronne dla psa?
Kiedy warto stosować buty ochronne dla psa?

Psie łapy to narząd szczególny. Ukształtowane przez miliony lat ewolucji, są perfekcyjnie przystosowane do swojej podstawowej funkcji, czyli biegu. Powolnego, nieraz wielokilometrowego truchtu lub błyskawicznego pościgu za ofiarą. Jak przy dobrych sportowych butach, sprężysta konstrukcja wewnątrz psiej łapy chroniona jest od spodu przez solidną podeszwę, czyli twarde, wytrzymałe poduszki. Poduszki mogą znieść wiele, gdy jednak zostaną uszkodzone, ich sztywność sprawia, że uraz jest bolesny, a gojenie długotrwałe.

czytaj całość »
Gdzie Kot Barnaba chodzi do lekarza? ;)
Gdzie Kot Barnaba chodzi do lekarza? ;)

Chcesz wiedzieć, gdzie zwierzaki Kota Barnaby chodzą do weta? Nad zdrowiem naszych psów i kotów od lat czuwa przychodnia Manta w Warszawie :) Być może istnieją równie dobre przychodnie, jednak lepszej nie potrafimy sobie wyobrazić! Więcej o tym wspaniałym miejscu i o specjalnym rabacie, jaki przygotowaliśmy dla tych, których zwierzaki podobnie jak nasze są pacjentami Manty, czytaj w dalszej części wpisu :)

czytaj całość »
Jak zakładać kołnierz pooperacyjny psu?
Jak zakładać kołnierz pooperacyjny psu?

Niekiedy nasz czworonożny przyjaciel musi przejść zabieg chirurgiczny bądź poważną operację. Powstałe na skutek ingerencji lekarza nacięcia, założone szwy czy obecność opatrunku nierzadko drażnią zwierzęta, prowokując je do nieustannego sprawdzania gojącego się fragmentu ciała. Problem w tym, że skubanie szwów czy lizanie chorego miejsca może opóźniać gojenie, a nawet doprowadzić do otwarcia się rany. Jednocześnie nie ma opiekuna, który byłby w stanie kontrolować zachowanie czworonoga przez 24 godziny na dobę, aż do całkowitego zagojenia się skóry. Właśnie w takich sytuacjach nieocenioną pomocą okazuje się pooperacyjny kołnierz!

czytaj całość »
Jak dobrać rozmiar kołnierza pooperacyjnego dla zwierząt
kobieta z psem w kołnierzu pooperacyjnym

Kołnierze pooperacyjne zakłada się zwierzętom po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych, a także wtedy, gdy z innych powodów chcemy utrudnić im dostęp do określonych partii ciała. Kołnierze utrudniają zwierzakowi wylizywanie ran, wygryzanie szwów, a także drapanie chorobowo zmienionych miejsc zlokalizowanych w obrębie głowy. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze kołnierza pozabiegowego.

czytaj całość »
Co trzeba wiedzieć o ubrankach pooperacyjnych dla zwierząt?
Co trzeba wiedzieć o ubrankach pooperacyjnych dla zwierząt?

Zwierzęta będące po różnego rodzaju zabiegach medycznych potrzebują szczególnej ochrony. Rana pooperacyjna, szwy czy skóra pokryta maścią to miejsca, które zwierzak może próbować lizać. Jest to niewskazane, ponieważ może prowadzić do rozerwania szwów, infekcji, komplikacji pozabiegowych, a także wydłużyć czas gojenia. W celu ochrony tych miejsc, w zależności od ich lokalizacji, stosuje się ubranka pooperacyjne, osłonę szyi, osłonę barków, osłonę biodra i uda, różnego rodzaju osłony łap i buty z softshellu. 

czytaj całość »
Jak mierzyć temperaturę u zwierząt?
Jak mierzyć temperaturę u zwierząt?

Podwyższona temperatura jest jednym z pierwszych objawów, który sygnalizuje o problemach ze zdrowiem zwierzęcia. Pojawienie się gorączki zawsze należy traktować poważnie. Mierzyć temperaturę powinno się, gdy zachowanie zwierzęcia zaczyna być niepokojące. Utrata apetytu, apatia, dreszcze, biegunka czy wymioty, to objawy, które powinny skłonić właściciela do skontrolowania temperatury zwierzaka.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl