Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Czym charakteryzują się silikonowe skarpetki dla psa?

0
silikonowe skarpetki dla psa

W ostatnich latach na coraz większej popularności zyskują buty oraz skarpetki dla psów. Są to akcesoria, które mają za zadanie chronić łapy zwierzęcia przed różnymi zagrożeniami oraz zwiększyć przyczepność na śliskich powierzchniach. Co jednak wyróżnia silikonowe skarpetki spośród innych rodzajów obuwia przeznaczonego dla czworonogów?

Co wyróżnia silikonowe skarpetki dla psa?

Silikonowe skarpetki dla psów to w istocie dowolnie wysokie, mocne, całkowicie wodoodporne kalosze dla psa, które ochronią przed zmoczeniem uraz lub opatrunek zlokalizowany nie tylko na poduszkach, ale też wyżej położonych częściach łapy. Ten innowacyjny produkt ma postać długiej prostej skarpety wykonanej z dość grubego silikonu. Rozmiar dopiera się tak, by łapa dała się swobodnie wsunąć w długą skarpetę – elastyczność silikonu pozwoli się psu swobodnie poruszać, nie ma jednak mowy o naciągnięciu skarpety tak, jak robi się to z jednorazową rękawiczką. W komplecie ze skarpetą dostarczane są dwa paski z rzepem. Uniwersalność silikonowej skarpety dla psa polega na tym, że daje się ją dopasować na psa dowolnej wielkości i o dowolnym kształcie łapy, zarówno przedniej, jak i tylnej. Nowa skarpeta jest bardzo długa, a paski załączone osobno. W zależności od budowy łapy i wysokości, do której chcemy ją ochronić, skarpetę należy samodzielnie przyciąć na wybraną długość, a paski umieścić w miejscach, w których będą najlepiej podtrzymywać skarpetę, nie urażając jednocześnie chorego miejsca, nawet jeśli znajduje się ono powyżej poduszek.

Całkowita wodoodporność silikonu sprawia, że skarpetka nie tylko chroni łapę przed zmoczeniem i zabrudzeniem w dowolnie mokrych lub błotnistych warunkach, ale pozostaje też łatwa w czyszczeniu. Należy jednak pamiętać, że materiał ten jest podatny na uszkodzenia – gdy pies nastąpi na szkło lub ostry kamień, skarpeta może ulec przecięciu. Silikon nie przepuszcza też powietrza, więc skarpetka powinna być stosowana wyłącznie na spacerze i zdejmowana zaraz po powrocie – dokładnie tak samo, jak postąpilibyśmy z naszymi kaloszami.

Kiedy warto założyć psu silikonowe skarpetki?

Stosowanie silikonowych skarpetek dla psów jest szczególnie wskazane w przypadku urazów, które potrafią być bardzo bolesne i utrudniają czworonogowi normalne funkcjonowanie. Dzięki noszeniu skarpetek silikonowych podczas spacerów, rany na łapach są chronione przed zanieczyszczeniami, co znacząco zmniejsza ryzyko infekcji, przyspieszając tym samym proces gojenia. Jeśli na łapie znajduje się opatrunek, ochronienie go przed zmoczeniem jest koniecznością (w tym przypadku dobierając rozmiar należy wziąć pod uwagę obwód łapy wraz z opatrunkiem, tak by nie przesunąć go naciągając skarpetę). Silikonowe skarpetki dla psa sprawdzają się też w sytuacji, gdy pies musi zimą przemieszczać się po terenie pokrytym grubą warstwą topniejącego śniegu zmieszanego z solą. W sklepie rehabilitacyjnym dla zwierząt Kot Barnaba oferujemy wysokiej jakości silikonowe skarpetki dla psów, które zapewnią skuteczną ochronę łap.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl