Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kiedy warto zainwestować w skarpetki antypoślizgowe dla psa lub kota?

0
Kiedy warto zainwestować w skarpetki antypoślizgowe dla psa lub kota?

Właściciele przywiązują coraz większą wagę do dobrostanu zwierząt oraz dbałości o ich potrzeby. Wśród akcesoriów, które poprawiają jakość życia czworonogów, znajdują się skarpetki antypoślizgowe. Choć niektórzy mogą podawać w wątpliwość, czy pies lub kot naprawdę potrzebują takiego dodatku, istnieje wiele sytuacji, w których ochronna odzież okazuje się nieocenioną pomocą.

W jakich sytuacjach przydają się skarpetki antypoślizgowe dla zwierząt?

Skarpetki antypoślizgowe są szczególnie przydatne w przypadku opieki nad starszymi zwierzętami, które nierzadko mają problemy z koordynacją ruchów, a ich łapy mogą się łatwo rozjechać na śliskich powierzchniach. Z tych samych powodów skarpetki antypoślizgowe mogą być użyteczne dla czworonogów cierpiących z powodu zaburzeń układu ruchu. Akcesorium pomaga im utrzymać równowagę i bezpieczeństwo zarówno na parkietach, jak i płytkach ceramicznych czy marmurowych posadzkach.

Warto się w nie zaopatrzyć również wtedy, gdy zwierzę doznało urazu łapy – wówczas skarpetka pomaga zabezpieczyć ranę przed zanieczyszczeniami lub opatrunek przed ściąganiem i gryzieniem przez psa. Może też chronić chorą łapę przed zlizywaniem nałożonego lekarstwa. „Odwrotnym” pourazowym zastosowaniem skarpetki dla psa jest zakładanie jej na łapę, którą zwierzę rozdrapuje inne okolice ciała – wówczas skarpetka ma za zadanie chronić drapane miejsca przez dostępem pazurów.

Wreszcie, skarpetki stosowane bywają niekiedy w sytuacjach, gdy pies ma być gościem w domu, gdzie gospodarze obawiają się porysowania podłóg pazurami zwierzęcia. Nie jest to wprawdzie rozwiązanie dyktowane bezpośrednio psim dobrostanem, warto jednak mieć taką możliwość w pamięci, gdy nie chcemy rezygnować z wizyty, a pies z jakichś względów musi nam towarzyszyć.

Skarpetki dla psa NIE służą natomiast do ogrzewania łap w chłodne dni – z wyjątkiem uzasadnionych medycznie sytuacji psie łapy kompletnie tego nie potrzebują i zwierzak nie byłby nam wdzięczny za taką „opiekę”.

Rodzaje skarpetek antypoślizgowych dla psa i jak je wybrać

Warto zwrócić uwagę, że w handlu znajdują się dwa rodzaje skarpetek  antypoślizgowych dla psów: skarpetki z dzianiny, wyposażone od spodu w antypoślizgowe kropki „ABS” (psi odpowiednik skarpetek antypoślizgowych dla dzieci) i skarpetki, w których warstwa antypoślizgowa pokrywa cały spód i otacza boki poduszek, tworząc rodzaj gumowanej balerinki. Zdrowszym i bardziej komfortowym dla psa rozwiązaniem są lżejsze i bardziej przewiewne skarpetki typu „ABS”. Ponieważ jednak mają one antypoślizgowe punkty tyko od spodu, może się zdarzyć, że będą niewystarczające dla starych, niesprawnych zwierząt, które nie zawsze prawidłowo ustawiają łapy i potrzebują możliwości bezpiecznego podparcia się niezależnie od przyjętej pozycji. Należy wówczas zaopatrzyć psa w skarpetki gumowane. We wszystkich innych sytuacjach lepszym rozwiązaniem będą lekkie skarpetki z gumowanymi punktami.

Niezależnie od wybranego modelu skarpetek należy pamiętać, że w przestrzeniach pomiędzy poduszkami psich łap znajdują się gruczoły potowe, przez co łapa poci się tak samo, jak nasze dłonie i stopy. Bardzo ważna jest więc regularna kontrola i higiena psich skarpetek oraz pilnowanie, by zwierzę nie pozostawało w nich zbyt długo. Szczególną dbałość trzeba wykazać w przypadku skarpetek gumowanych, gdzie antypoślizgowa warstwa tworzy wokół poduszek rodzaj nieprzepuszczającego powietrza buta. Należy uwzględnić także temperaturę otoczenia – im jest wyższa, tym częściej trzeba sprawdzać, czy skarpetki nie stają się wilgotne.

Gdzie można nabyć skarpetki antypoślizgowe?

Skarpetki antypoślizgowe dla psów i kotów można nabyć w sklepach zoologicznych oraz przez specjalistyczne strony internetowe, w tym w naszym sklepie online Kot Barnaba. Akcesoria dostępne w naszej ofercie są wykonane z przyjaznych materiałów (bawełny z lycrą), przez co nie powodują dyskomfortu ani alergii u zwierząt. Co ważne, skarpetki antypoślizgowe można prać w temperaturze 30°C. Na naszej stronie klienci mogą również otrzymać fachowe porady dotyczące doboru odpowiedniego rozwiązania do potrzeb czworonoga. Oferujemy przystępne ceny oraz szybką wysyłkę, co sprawia, że zakup akcesoriów dla naszych zwierząt staje się jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl