Zobacz opinie o nas!

Kot Barnaba opinie w google

Obsługa posprzedażowa

Pamiętaj, że po odebraniu zamówienia pozostajesz nadal naszym Klientem :)

Znamy każdy sprzedawany przez nas produkt i w razie potrzeby udzielimy Ci wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień, równie troskliwie i wyczerpująco jak w sytuacji, gdybyś dopiero zastanawiał(a) się nad zrobieniem u nas zakupów :)

Ubranko pooperacyjne dla kota psa

Test na obecność Borrelia w kleszczu - 2 szt

Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Henry Schein
Kod produktu: 9F95-36976
Pin It

Opis

TEST BORRELIA - ZESTAW 2 TESTÓW DO BADANIA KLESZCZA

Szybki test do bezpośredniego wykrywania bakterii Borrelia w kleszczu - pozwala wstępnie ocenić ryzyko wystąpienia boreliozy u psa

Test antygenowy służący do bezpośredniego wykrycia krętków Borrelia (B. burgdorferi sensu stricto, B. garinii, B. afzellii) u kleszczy znalezionych na zwierzęciu. Szybki i łatwy do wykonania, wyniki widoczne w ciągu kilku minut. Test można zrobić we wszystkich stadiach Borrelia.

Wykrycie bakterii w kleszczu nie musi oznaczać że pies został zarażony. Jeśli jednak w późniejszym okresie wystąpią u zwierzęcia niejasne objawy takie jak zmęczenie, sporadyczna gorączka czy problemy ze stawami, zgłoszenie lekarzowi pozytywnego wyniku testu może być wskazaniem do diagnozowania w kierunku boreliozy. Wczesne wykrycie choroby i szybkie wdrożenie ukierunkowanej terapii poprawia rokowania, zwiększając szansę na pełne wyzdrowienie zwierzęcia.

Co jest w pudełku?

Zawartość pudełka pozwala na zbadane dwóch kleszczy. Kleszcze mogą być pobrane w dowolnym odstępie czasu mieszczącym się w terminie ważności testu.

Skład zestawu:

płytka testowa - 2 szt.

zamykana plastikowa probówka - 2 szt.

pipetka - 2 szt.

drewniany patyczek - 2 szt.

butelka z buforem - 1 szt.

 

Sposób przeprowadzenia testu:

Uwaga: w zestawie nie ma instrukcji w języku polskim, w razie potrzeby można wydrukować i dołączyć do pudełka z testem informacje podane poniżej

Test może być wykonany od razu po zdjęciu kleszcza ze zwierzęcia lub później, jednak w czasie nie dłuższym niż dwie doby.

KLESZCZE MAŁEJ I ŚREDNIEJ WIELKOŚCI

  1. Umieścić kleszcza w probówce testowej i dodać 2 krople buforu z załączonej buteleczki
  2. Rozgnieść kleszcza drewnianym patyczkiem (można używać obu jego końców) i dobrze wymieszać zawartość probówki.
  3. Jeżeli istnieje konieczność można dodać jeszcze 1 do 3 kropli buforu, aby uzyskać płynną zawartość w probówce.
  4. Zamknąć probówkę i wymieszać dobrze jej zawartość
  5. Przy użyciu załączonej pipety pobrać płyn z wnętrza probówki i nanieść 3 krople na oczko absorbcyjne (kwadratowe okienko na płytce testowej). Płyn rozpocznie migrację w okienku reakcyjnym (prostokątnym).

KLESZCZE DUŻE (WYRAŹNIE SPĘCZNIAŁE)

  1. Umieścić kleszcza w probówce testowej.
  2. Energicznie rozgnieść kleszcza używając drewnianego patyczka.
  3. Pobrać uzyskany płyn za pomocą pipety
  4. Nanieść 1 kroplę na oczko absorbcyjne kasetki testowej
  5. Następnie nakropić 2 krople buforu na to samo miejsce. Płyn zacznie migrować w okienku reakcyjnym.

Odczyt wyników:

Po kilku minutach (w zależności od tempa migracji płynu na teście) można przystąpić do oceny testu. Należy poczekać aż płyn dotrze do górnej krawędzi okienka reakcyjnego. Wynik może być odczytany z okienka reakcyjnego, gdzie pojawi się jedna lub dwie czerwone linie. Odczyt prowadzić nie późnej niż w 20 minut po umieszczeniu płynu na płytce.

WYNIK POZYTYWNY Pojawiają się dwie linie. Jedna linia wybarwia się w obszarze kontrolnym (C) (linia kontrolna), a druga linia w obszarze testowym (T) (linia testowa). Czerwona linia testowa w obszarze T wskazuje, że w próbce znajdują się bakterie boreliozy. Intensywność koloru linii testowej może się wahać od blado różowego do ciemnej czerwieni . Nie należy oceniać intensywności koloru linii a jedynie jej obecność .

WYNIK NEGATYWNY Pojawia się tylko jedna linia w obszarze kontrolnym (C). Brak wybarwienia linii w obszarze testowym (T) oznacza, że w próbce nie stwierdzono obecności bakterii boreliozy.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl